Newsletter

Projekty

Projekt Making the Invisible Theatres Visible

Projekt Making the Invisible Theatres Visible prowadzimy wspólnie z Badhuis Theatre z Amsterdamu w Holandii.

 

W 2020 roku, jak wszystkie instytucje oraz organizacje kultury i sztuki stanęliśmy przed wyzwaniem: jak pracować w trakcie pandemii, w warunkach reżimu sanitarnego, niemożliwości spotkań na żywo, lockdownu.  Musieliśmy dokonać dużej zmiany w naszych produkcjach, przemyśleć sposoby pracy i formaty naszej twórczości, a także formy organizacji. Zaczęliśmy używać narzędzi zdalnych, aby dotrzeć do naszych odbiorców, uczestniczek, współpracowników, zachowując jednocześnie kluczowe dla nas wartości: spotkania, demokracji oraz artystyczną jakość.

 

Projekt Making the Invisible Theatres Visible przedstawia całoroczną historię tych zmian, która pełna była odkryć, eksperymentów, nowych formatów.

 

Na specjalnie stworzonym kanale na facebooku dzielimy się doświadczeniem pracy teatralnej, performatywnej i partycypacyjnej online. Za pomocą videocastów, tekstów, podcastów opowiadamy o tym, jak pracowaliśmy, jak tworzyłyśmy, do czego zapraszaliśmy uczestników.

 

 

W ramach projektu prezentujemy:

– spektakl „Lekcje Oporu” – przedstawiamy teledysk ze spektaklu o Strajku Nauczycieli 2019, który zrealizowaliśmy jako wielokanałową transmisję na zoomie w czasie rzeczywistym.

 

Spektakl o pozytywnej męskości – „Chcieliśmy porozmawiać o męskości, ale zostaliśmy przyjaciółmi” – trailer oraz tekstowe i fotograficzne opowieści o pracy nad spektaklem.

 

– Młode Laboratorium Teatru Społecznego – cykl spotkań z młodzieżą warszawską prowadzący do spektaklu „Strachy codzienności / Codzienne lęki” – pokażemy Wam fragmenty nagrań tego performansu.

 

– audialno-performatywny spacer inspirowany naszym spektaklem EMPATIA.  Zaprezentujemy skróconą wersję spaceru. Każdy z was będzie mógł skorzystać z tego nagrania jak z instrukcji do samodzielnego użycia.

 

– partycypacyjny „Festiwal Peformatywny. Nurkowie i Astronautki”, który zorganizowaliśmy w internecie od czerwca do października 2020. O tym festiwalu opowiemy za pomocą filmu rysowanego.

 

– „Scenariusze przyszłości” cykl warsztatów dla młodzieży na temat ich przyszłej pracy – opowiemy o całej złożoności tego cyklu za pomocą tekstu, dźwięku i zdjęć.

 

– „Teatr Społeczny” – cykl warsztatów. Pokażemy Wam jak pracowaliśmy warsztatowo w ramach tego przedsięwzięcia. Szczególnie chcemy podzielić się naszymi pomysłami na pracę z ciałem.

 

– „Niezapomniane. Historie o Kobietach” – wirtualna wystawa i wydarzenia towarzyszące opowiadające o najważniejszych postaciach kobiecych w historii Warszawy. Krótki trailer projektu pozwoli Wam zrozumieć, jak pracowaliśmy z historiami kobiet.

 

Dodatkowo w ramach projektu odbywają się seminaria warsztatowe, w trakcie których rozmawiamy o  przyszłości pedagogiki teatru i sztuk performatywnych w kontekście pandemii.

 

Pierwsze seminarium poświęcone jest tematowi NADZIEI i pytaniu, czy sztuka może ją nieść.

 

Drugie seminarium poświęcone będzie tematom twórczych kręgów i temu, jak można łączyć formułę grup wsparcia, warsztatów rozwojowych i pracy artystycznej.

 

I jak robić to korzystając z zooma.

 

Zapraszamy na kanał FB.

 

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

Emilii Plater 31

(budynek byłego Gimnazjum im. Wojska Polskiego)

Link do MAPY z LUB/LABem