Newsletter

Wydarzenia

Międzypokoleniowy Patrol Miejski vol 2.

Międzypokoleniowy Patrol Miejski

 

Międzypokoleniowy Patrol Miejski to inicjatywa Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, do której zaproszeni są mieszkańcy i mieszkanki Warszawy w wieku od 12 do 112 lat. Wspólnie twórczo przetwarzamy temat miasta i wszystkiego co się w nim i w nas jako grupie pojawia w czasie rzeczywistym. Z uwagi na pandemię cykl naszych spotkań zaczynamy w przestrzeni wirtualnej.

 

Na cykl spotkań od marca do maja 2020 roku składają się:

warsztaty teatralne online
spotkania online z miejskimi ekspertami
wyprawy i działania w przestrzeni miejskiej
przygotowanie pokazu finałowego

 

Harmonogram
Warsztaty będą się odbywać w kameralnym, maksymalnie 12-osobowym gronie. Spotykamy się za pomocą aplikacji Zoom (a po zakończeniu kwarantanny – w starym budynku szkoły przy ul. Emilii Plater 31) w każdy wtorek po południu od 31 marca do 19 maja.

 

Prowadzące
Ola Anto – praktyczka ruchu, pedagożka teatru, animatorka kultury. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim i Instytutu Kultury Polskiej. W Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru prowadzi warsztaty i działania taneczne (m.in. Contemplative Dance Practice, LABy taneczne) oraz działania w i z społecznościami (Międzypokoleniowy Patrol Miejski, Pracownia Małego Teatru).

 

Paulina Andruczyk- animatorka kultury, pedagożka teatru. Współpracuje m.in. z: Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Fundacją „Przystanek Twórczość”, Teatrem Węgajty, Teatrem Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie. Obecnie jako specjalistka ds. Animacji kultury Bemowskiego Centrum Kultury koordynuje działalność Miejsca Aktywności Lokalnej Dwa Jelonki. W SPT zajmuje się głównie projektem rodzinnym Teatranki, Pracownią Małego Teatru oraz działaniami z Teatrem Baj na terenach rewitalizowanej Pragi.

 

Finansowanie
Międzypokoleniowy Patrol Miejski jest częścią „Dramaturgii miasta” – projektu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

 

fot. Agnieszka Wiśniewska

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

ul. Mikołaja Reja 9

(budynek Teatru Ochoty w Warszawie)

Link do MAPY z LUB/LABem