Newsletter

Events

Teatranki “W MIASTO” – nabór do rodzinnej grupy teatralnej

2019-10-20

 

Tego jeszcze nie było! Pierwszy raz w historii Stowarzyszenie Pedagogów Teatru tworzy rodzinną grupę teatralną! Nasz cel: spektakl, jakiego jeszcze nie widziało to miasto. Bo to właśnie miasto i jego funkcjonowanie będą punktem wyjścia do wspólnej pracy. Przyjrzymy się, jak działa. Co w nim lubimy? Co chcielibyśmy zmienić?

 

Będziemy działać w duchu pedagogiki teatru – poprzez zabawę i improwizację kolektywnie stworzymy przedstawienie. Poznamy różne strony tworzenia teatru – sami stworzymy muzykę, scenografię i ruch sceniczny. Każdy uczestnik i uczestniczka (niezależnie od wieku) będą mieli wpływ na kształt spektaklu.

 

Zgłoszenia

 

Do udziału w projekcie zapraszamy rodziny z dziećmi od 6 roku życia. Rodzeństwo, rodzice, dziadkowie – wszyscy są mile widziani! Aby wziąć udział w projekcie należy zadeklarować swój udział w całym procesie pracy kończącej się spektaklem i przesłać swój ↪️ formularz zgłoszeniowy do 20 października

 

Ze względu na komfort pracy ilość miejsc ograniczona.

 

Udział jest całkowicie bezpłatny.

 

Harmonogram

 

W ramach cyklu od października 2019 roku do maksymalnie maja 2020 roku odbędzie się 16 spotkań. Warsztaty odbywają się w LUB/LABie w wybrane niedziele w godz. 11:00-13:00.

 

W tym roku spotkamy się w następujących terminach: 27.10, 17.11, 24.11, 1.12, 8.12, 15.12

Dalsze terminy spotkań zostaną ustalone wspólnie w grupie.

 

Prowadzący

 

Nad procesem pracy czuwa zespół pedagożek i pedagogów teatru w składzie:

 

ALICJA BRUDŁO
Artystka teatralna i performance, wokalistka, menedżerka i animatorka kultury.
Absolwentka kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW, stypendystka na wydziale teatrologii Freie Universität w Berlinie. Absolwentka Szkoły Pedagogów Teatru, Innej Szkoły Teatralnej Teatru Węgajty, Akademii Teatru Alternatywnego i Dramowej Akademii Wolontariackiej. Na co dzień pedagożka teatru w Ognisku Teatralnym oraz animatorka kultury w Bemowskim Centrum Kultury. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru oraz współpracowniczka wielu organizacji pozarządowych. Artystycznie i pedagogicznie działa na scenie i w przestrzeni publicznej, łącząc doświadczenie miejsca oraz historii z narzędziami teatralnymi i sztuką współczesną. Obecnie tworzy w Kolektywie Polka oraz zespole muzycznym Tarapaty.

 

JOANNA KRUKOWSKA-GULIK
Pedagożka teatru, tutorka, animatorka kultury.
Absolwentka Pedagogiki o specjalności Animacja Społeczno-Kulturalna oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Pracuje w Dziale Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Członkini zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Współpracuje z teatrami i organizacjami pozarządowymi w całej Polsce. Prowadzi liczne warsztaty dla rodzin, dzieci i młodzieży, a także edukatorów. Między innymi zainicjowała i prowadziła grupę „nieLETNICH krytyków teatralnych”. Wraz z rodzicami i dziećmi przygotowywała performans w przestrzeni wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz spektakl “Letnie wakacje. Niezła propozycja”. Współtwórczyni “Zgubowiska” – familijnego spektaklu nowocyrkowego.

 

MAŁGORZATA SKOCZELAS
Pedagożka teatru, prawniczka, tłumaczka, mama
Tańczy, performuje, improwizuje, czerpie ze świadomościowych technik pracy z ciałem, z pedagogiki teatru i ze swoich dzieci. Z wykształcenia prawniczka i tłumaczka języka francuskiego. Dzięki połączeniu tych odległych dziedzin udowadnia, że można być kreatywnym w każdej przestrzeni a umiejętności i narzędzia zdobyte w jednej z nich doskonale się nadają do wykorzystania w drugiej. Brała udział w projektach teatralnych i tanecznych w Polsce i Portugalii m.in. Festiwal Ciało/Umysł, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania, Warszawska Scena Tańca, Fundacja Perform, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru.
Członkini: Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, Polskiego Forum Choreologicznego, Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej i International Council of Kinetography Laban. Założycielka Eksperymentalnej Grupy Ruchowej Szersze.

 

SEBASTIAN ŚWIĄDER

Pedagog teatru, animator kultury, muzyk i performer.

Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek Zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym inicjuje i współtworzy wiele projektów pedagogiczno-teatralnych w instytucjach kultury i teatrach (m.in. we współpracy z Instytutem Teatralnym, TR Warszawa, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Pinokio w Łodzi, Teatrem BAJ w Warszawie). Projektuje i prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów.

 


„W miasto!” to inicjatywa Stowarzyszenia Pedagogów Teatru współfinansowana przez m.st. Warszawa. Cykl w 2019 roku realizowany jest w ramach projektu „Centrum Lubelska 30/32”, kontynuacja działań w 2020 zostanie przeprowadzona w ramach projektu „Dramaturgie miasta”.

Partners:

Patronage:

Cooperation:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

Emilii Plater 31

(budynek byłego Gimnazjum im. Wojska Polskiego)

Link do MAPY z LUB/LABem