Warsztaty „Skąd wziąć consent? Praktyki uważności, ruchu i Koła Zgody”
Osoby z doświadczeniem pracy w kulturze!
Zapraszamy Was na warsztat, podczas którego poszukamy odpowiedzi na pytanie: skąd wziąć consent i dlaczego znajomość kultury zgody w środowisku pracy może być ważna?
Podczas warsztatu będziesz mieć okazję:
Wypróbować różne podejścia do tworzenia konsensualnych dynamik z innymi ludźmi.
Doświadczyć konsensualności w ruchu i bezruchu.
Wzmocnić swoją uważność na sygnały płynące z ciała (swojego i innych ludzi).
Poznać model Koła Zgody i doświadczyć go w praktyce.
Praktykować rozpoznawanie swoich potrzeb i granic oraz wyrażanie ich werbalnie i niewerbalnie.
Negocjować formę kontaktu, bliskości, dystansu w relacji z uważnością na obustronne potrzeby i granice.
Poddać refleksji wyzwania i ograniczenia, na jakie trafia konsensualność w kontekstach bliskich relacji, pracy, kapitalizmu, życia społecznego.
Podczas spotkania wykonujemy praktyki zawierające uważność na ciało, ruch i przestrzeń oraz dzielimy się spostrzeżeniami i doświadczeniami. Praktyki wykonywane są indywidualnie, w parach i grupach. Podczas ćwiczeń może, ale nie musi występować dotyk pomiędzy osobami uczestniczącymi. Podczas spotkania nie pracujemy z energią erotyczną ani nagością.
To spotkanie jest inspirowane modelem Koła Zgody – Wheel of Consent® – stworzonego przez dr Betty Martin. Agnieszka szkoli się w School of Consent, ale nie jest jeszcze certyfikowaną facylitatorką. Więcej informacji znajdziesz na stronie
www.schoolofconsent.org.
Formularz zgłoszeniowy:
TUTAJ!
Termin:
7 czerwca (piątek) 17.00-20.00
8 czerwca (sobota) 10.00-15.00
Miejsce:
Warszawskie Obserwatorium Kultury
WOK Lab
ul. Marszałkowska 34/50
00-560 Warszawa
Koszt: 50zł (zakup przez platformę GoOut, na końcu formularza zgłoszeniowego)
Zapraszamy!
BIO:
Aleksandra Antoniuk – praktyczka ruchu i choreografii, bodyworkerka, nauczycielka medytacji mindfulness MBLC, pedagożka teatru i animatorka społeczna zafascynowana kulturą zgody, autorka projektów artystycznych i broszur edukacyjnych łączących elementy tańca, teatru i performansu, organizowanych często w ramach działalności edukacyjnej i rozwojowej. W Stowarzyszeniu Pedagogów i Pedagożek Teatru odpowiada m.in. za organizację biura i produkcję wydarzeń. Kuratorka cyklu działań tanecznych pt. LABy w ruchu i Contemplative Dance Practice. Inicjatorka performatywnej grupy Międzypokoleniowy Patrol Miejski. Absolwentka kursu choreografii eksperymentalnej Fundacji Burdąg. Prowadzi autorskie warsztaty ze świadomości ciała w ruchu. Współpracuje z wieloma instytucjami jako specjalistka ds. edukacji.
Agnieszka Szeżyńska – trenerka seksualności dla dorosłych, edukatorka konsentu, językoznawczyni, ekspertka od psycholingwistyki i komunikacji. Prowadzi warsztaty i sesje pracy z ciałem w filozofii Koła Zgody, wspierając osoby w kontakcie z ciałem, wypowiadaniu potrzeb i granic oraz tworzeniu relacji opartych na poczuciu bezpieczeństwa, trosce i wolności wyrażania siebie. Autorka książek z serii „Warsztaty intymności”. Współtworzy Instytut Pozytywnej Seksualności w Warszawie.