Newsletter

Wydarzenia

Nowe pomniki – rodzinne warsztaty pedagogiczno-teatralne

„Nowe pomniki – rodzinne warsztaty pedagogiczno-teatralne” to cykl twórczych spotkań inspirowanych życiorysami ważnych postaci kobiecych związanych z historią Warszawy, Polski.
W ramach projektu „Niezapomniane – historie o kobietach” Stowarzyszenie Pedagogów Teatru pragnie zaprosić małych (w wieku 6-10 lat  ) i dużych uczestników do wspólnego zastanowienia się na temat roli kobiet w historii.

 

Mamy w planach 6 spotkań warsztatowych, podczas których uczestniczki i uczestnicy zastanawiać się będą  komu i po co stawiane są pomniki?  O czym one świadczą? Jak wyglądają? Na jakie inne sposoby możemy kogoś upamiętnić, nagrodzić za zasługi?  Co jest dla nas ważne i za co chcielibyśmy takie nowe formy pomników stawiać?  Kto ma a kto nie ma pomników?
Wspólnie zgłębimy życiorysy i przygody wybitnych kobiet, którym spróbujemy postawić zupełnie niespotykane dotąd formy pomników. Poruszymy naszą wyobraźnię i zmysły, by odnaleźć nasze, twórcze sposoby upamiętniania. Postaci niezwykłych Polek posłużą nam także jako inspiracja do innych działań twórczych.

 

Pomniki będą później stanowiły część wystawy finałowej, której wernisaż planujemy na 11 listopada 2020.
W pracy z rodzinami szczególnie ważne jest dla nas budowanie partnerskich relacji pomiędzy dziećmi i dorosłymi. Każde spotkanie jest dla nas przestrzenią wymiany doświadczeń i punktów widzenia, zdobywania nowych doświadczeń artystycznych i społecznych, przełamywania barier. Takie spotkania stwarzają możliwość poznania siebie i innych, rozwijają twórczą wyobraźnię i wrażliwość oraz wzmacniają sprawczość uczestników. Ponadto dostarczają rodzicom i opiekunom inspiracji do wspólnego spędzania czasu z dziećmi, które jest kształcące dla obu stron. Szukamy nietypowych sposobów rozmowy na poważne tematy poprzez zabawę.

 

Warsztaty są bezpłatne i będą odbywać się w Szkoła, ul. Emilii Plater 31, w niedziele, w godz. 11:00-13:00.
Inspirować nas będą:
20.09 – Zofia Stryjeńska
27.09 – Halina Konopacka
4.10 – Janina Sztompkówna
11.10 – Zofia Hansen
18. 10 – Irena Krzywicka
25.10 – Ewa Szelburg- Zarembina

Zapisy przyjmujemy na każdy warsztat oddzielnie (można zapisać się na wybrany warsztat lub wszystkie) poprzez formularz.

W trosce o bezpieczeństwo sanitarne związane z COVID-19 prosimy o dezynfekowanie rąk oraz zachowywanie bezpiecznego dystansu między uczestnikami warsztatów. Organizatorzy zapewniają środki dezynfekujące oraz odpowiednio przygotowaną przestrzeń warsztatową.

 

Najbliższe warsztaty poprowadzą: Zosia Wronka i Paulina Andruczyk.

 

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

ul. Mikołaja Reja 9

(budynek Teatru Ochoty w Warszawie)

Link do MAPY z LUB/LABem