Newsletter

Wydarzenia

Muzeum wody w akcji Laboratorium Teatralno-Społecznego

Co stanie się z naszą planetą, gdy wszystkie naturalne źródła wody pitnej wyschną? Jaki los czeka ludzkość, gdy globalna susza stanie się codziennością i najbliższym doświadczeniem? Czy znajdziemy inny sposób na gaszenie pragnienia i uzupełnianie niezbędnych zasobów? Czy będziemy z żalem i niedowierzaniem wspominać lekkomyślność i brak wyobraźni naszego gatunku? Butelka wody pitnej, wystawiona w muzeum to ostrzeżenie – zapowiedź pogłębiającego się kryzysu klimatycznego, w efekcie którego, już niedługo coś tak powszedniego i zwyczajnego jak woda może stać się rarytasem lub, co gorsza, reliktem przeszłości.

 

Wernisaż Muzeum Wody Pitnej – działanie Laboratorium Teatralno-Społecznego to akcja performatywna, która pozwoli uczestnikom skonfrontować się z wyobrażeniem o niedoborze wody, a jednocześnie docenić moment, w którym wciąż jeszcze możemy coś zrobić by zapobiec kryzysowi. To z jednej strony gorzka i złowieszcza fantazja, z drugiej jednak: celebracja i docenienie tego, co pozornie najprostsze i bezgranicznie dostępne, w rzeczywistości zaś drogocenne, życiodajne i potrzebujące troski.

 
➜ Data: 06.12.2019
➜ Godzina: 18:00
➜ Miejsce: Instituto Cervantes Varsovia
 

Laboratorium Teatralno-Społeczne to kolektyw artystów, twórczyń, aktywistek i działaczy, pracujący na styku sztuk performatywnych i spraw społecznych. W swoich działaniach podejmują tematy gorące dla naszego społeczeństwa, badają granice społecznego doświadczenia, wyobraźni, dyskursu. LTS tworzy m.in. spektakle, których celem jest prowokowanie krytycznego myślenia, społecznej wrażliwości i wyobraźni oraz dialogu. Celem LTS jest praca na rzecz komunikacji, spotkania oraz otwartości wobec różnic.

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

ul. Mikołaja Reja 9

(budynek Teatru Ochoty w Warszawie)

Link do MAPY z LUB/LABem