Newsletter

Wydarzenia

Komety

KOMETY – warsztaty pisarskie
Na zajęciach wyprawimy się pisarsko na poszukiwanie utopii prywatnych i społecznych, świata snów, marzeń, żądań, alternatyw. Nasza metoda łączy w sobie anglosaskie kreatywne pisanie, awangardowe prądy literackie oraz równościowe techniki inspiracji. Pisać wspólnie z nami może każda osoba niezależnie od wieku i doświadczenia literackiego. Zajęcia są wolne od przemocy i mają za zadanie stworzyć komfortowe i bezpieczne warunki dla procesu twórczego.
Jeśli chcesz wziąć udział w zajęciach napisz do: tgromadkaxxi@gmail.com (z dopiskiem KOMETY).
Prowadzenie:
Tomasz Gromadka
Rozmowa odbędzie się na platformie ZOOM. Link zostanie wysłany wraz z potwierdzeniem udziału w spotkaniu.
Kolejne zajęcia:
30 września.
FESTIWAL PERFORMATYWNY NURKOWIE I ASTRONAUTKI
Jak przeżywać codzienność? Co czeka naszą planetę, nasz świat, nasze miasta, sąsiedztwa, podwórka, nasze szkoły, miejsca pracy, nasze konta w banku, nasze zdrowie? Czy sztuka jest potrzebna, a jeśli tak to do czego może się przydać?
W ramach Festiwalu realizowane są dwa cykle tematyczne – Nurkowie i Astronautki, które są zaproszeniem do działań twórczych dookoła dwóch motywów – teraźniejszości i przyszłości.
Wielkim wyzwaniem jest teraźniejszość i jej nieoczekiwany kształt. Przeżywamy ją w kontekście pandemii na różne, często bardzo odmienne sposoby. Z drugiej strony pociągają nas wizje przyszłości, bo można na nią spojrzeć jak na wielką niepewność, ale i wielką szansę, pole do zagospodarowania, nowy kontynent czekający na odkrycie przez naszą wyobraźnię. To co stare i znane wyczerpuje się, trzeba – czy tego chcemy czy nie – wymyślać nowe.
Dofinansowano z Narodowego Centrum Kultury w ramach konkursu „Kultura w sieci”.

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

Emilii Plater 31

(budynek byłego Gimnazjum im. Wojska Polskiego)

Link do MAPY z LUB/LABem