Newsletter

Wydarzenia

Dżem uważny – JAM muzyczno-ruchowy // Dźwięki w LUB/LABie

2017-12-17

Zapraszamy na kolejne spotkanie ruchu i dźwięku w atmosferze uważności, czyli na dżem taneczny z muzyką na żywo.

 

Ponownie otwieramy przestrzeń do wspólnego improwizowania dźwiękami i w ruchu. Udostępniamy ciepłą podłogę LUB/LABu i instrumenty, by eksperymentować w relacji muzyki i tańca.
Dżem uważny jest zaproszeniem do wspólnego dbania o skupienie i obecność w przestrzeni.
Zaczynamy punktualnie i kończymy razem. O 18:15 zamykamy drzwi i otworzymy je dopiero podczas przerwy (ok. 20). Zachęcamy, by przyjść na całość wydarzenia i być punktualnie, ponieważ wstęp do dżemu poprowadzi Adam Świtała metodą Lifemusic (tylko raz).

 

Rezerwujemy ten czas, by się zatrzymać w przedświątecznej gorączce. Proponujemy, by podczas dżemu nie rozmawiać i wyłączyć/wyciszyć telefony.

 

Wydarzenie przeznaczone jest zarówno dla tancerzy i muzyków, jak i osób bez doświadczenia w tych dziedzinach.

 
Główne “zasady” Lifemusic to:

◦ Każdy jest muzykalny – nie tworzymy podziału na ludzi z wykształceniem muzycznym i bez.

◦ Nie ma “niewłaściwych” dźwięków – podczas warsztatów Lifemusic trzymamy się wyłącznie „kanonów” stworzonych i modyfikowanych przez samych uczestników.

◦ Każdy dźwięk ma znaczenie – każdy dźwięk wydobyty przez uczestników warsztatów staje się naturalnie elementem niepowtarzalnej struktury powstającego dzieła.

◦ Tworzenie muzyki jest aktem zaufania.
 
▸ Data: 17.12.2017; godz. 18.00 – 21.00
▸ Prowadzenie: Ola Antoniuk, Adam Świtała
▸ Miejsce LUB/LAB, Lubelska 30/32 (wejście od wewnętrznego podwórka, II piętro)
▸ Więcej informacji: 692 683 021

 

Ola Antoniuk – praktyczka ruchu i techniki kontakt improwizacja, pedagożka teatru, animatorka kultury. W Stowarzyszeniu Pedagogów Teatru prowadzi warsztaty i działania taneczne (m.in. Contemplative Dance Practice, LABy taneczne). Współpracuje z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Członkini kolektywu Performeria Warszawy. Absolwentka programu kontakt improwizacji autorstwa Joerga Hassmana i Daniela Wernera w Tanzfabrik w Berlinie. Uczestniczka cyklu „Ruch w Instytucie” dotyczącego choreografii eksperymentalnej

 

Adam Świtała – kompozytor, aranżer, gitarzysta, kulturoznawca, autor publikacji. Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej, Członek Zarządu Polskiej Rady Muzycznej. Doświadczenie pedagogiczne zdobywał pracując jako animator, nauczyciel i wykładowca na terenie Polski, Wielkiej Brytanii i USA. W roku 2014 gościnnie wykładowca University of Chichester Music Department, prowadził także warsztaty z improwizacji m.in. na Wydziale Tańca PWST im. L. Solskiego w Bytomiu oraz liczne warsztaty dla aktorów teatralnych, nauczycieli, animatorów, uczestniczył w projektach o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i antydyskryminacyjnym.Obecnie doktorant School of Education University of Iceland. Głównym przedmiotem jego badań jest wpływ muzyki na zachowania społeczne.

 

_ _ _
Wydarzenie jest finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Centrum działań kulturalno-społecznych Lubelska 30/32 (L 30/32)”

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

ul. Mikołaja Reja 9

(budynek Teatru Ochoty w Warszawie)

Link do MAPY z LUB/LABem