Newsletter

Wydarzenia

Ciało.Głos.Intuicja – LABy Ruch/Dźwięk/Obraz


 

Na zakończenie sezonu w LUB/LABie zapraszamy na potrójną dawkę inspiracji. Trzy warsztaty prowadzone przez niezwykłych artystów i artystki, spięte na koniec jednym, wspólnym laboratorium.

 
➜ Data: 20.12.2019
➜ Godzina: 18:00,
➜ Miejsce: Sinfonia Varsovia
➜ Wstęp: wolny, obowiązują zapisy przez formularz: http://bit.do/cialo-glos-intuicja
 
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona.
 
Ciało.Głos.Intuicja

Autorski warsztat Izabeli Chlewińskiej, w którym głos jest tak samo istotny jak kończyna czy kręgosłup. Połączenie ruchu z wydźwięczaniem ciała to praktyka otwierająca na nowe postrzeganie relacji, od tej podstawowej ze sobą samym, przez relację z partnerem, grupą i przestrzenią. Ciało.głos.intuicja to metoda pracy, która łączy pracę umysłu z fizycznością, jest zarówno drogą samorozwoju, jak i praktyką performatywną.

 

Iza Chlewińska – Tancerka, choreograf, muzyk, pedagog. Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu – nieformalny kolektyw choreografów niezależnych. Od 12 lat realizuje się jako pedagog prowadząc warsztaty w Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich lat pracy z aktorami, tancerzami, studentami kierunków artystycznych, dziećmi, wypracowała autorską metodę nauczania, która łączy ruch organiczny, naturalną emisję głosu i improwizację w tańcu.

 
Równolegle do pracy ruchowej, odbędą się warsztaty wizualne:
 


zakończone wspólnym praktykowaniem i jamowaniem w jednej przestrzeni:
 


 
∷∷∷∷∷∷∷∷∷∷

LABy – ruch | dźwięki | obrazy – to cykl wydarzeń – jamów taneczo-muzycznych, otwartych prób, performansów, warsztatów – w którym prezentujemy interesujące zjawiska na styku choreografii, performansu, sztuk wizualnych, ruchowych, dźwiękowych czy głosowych eksperymentów.
Chcemy poszerzać doświadczenia twórcy i widza/uczestnika przez:
– eksperymenty z formami warsztatu, performansu jako pokazu efektów pracy artysty, próby jako spotkania/treningu tylko dla twórców.
– przeplatanie i zamianę ról oraz perspektyw: twórcy i widza/uczestnika

∷∷∷∷∷∷∷∷∷∷
 
 

_ _ _
Wydarzenie jest finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Centrum działań kulturalno-społecznych Lubelska 30/32 (L 30/32)”

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

Emilii Plater 31

(budynek byłego Gimnazjum im. Wojska Polskiego)

Link do MAPY z LUB/LABem