Newsletter

Projekty

Wyspa. Wszyscy jesteśmy rozbitkami

„Wyspa. Wszyscy jesteśmy rozbitkami”

reż. Dorota Ogrodzka & zespół 

 

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru (grupa Laboratorium Teatralno-Społeczne)

premiera – czerwiec 2019 r.

 

Fantazja społeczno-polityczna, zakorzeniona w krajobrazie współczesnej Polski. Punktem wyjścia jest historia zawarta w książce „Wyspa”, napisanej w 2016 roku przez islandzką pisarkę, Sigríður Hagalín Björnsdóttir, wydanej w Polsce nakładem Wydawnictwa Literackiego w roku 2018. Opowieść o katastrofie odcinającej kraj od reszty świata (w sensie geograficznym, komunikacyjnym, ekonomicznym) to okazja do fantazjowania na temat strategii radzenia sobie z głębokim i nagłym kryzysem, graniczną sytuacją egzystencjalną, która wystawia na próbę wspólnotę społeczną.

 

A gdyby któregoś dnia odpłynął nam spod nóg stały ląd, a na horyzoncie zamajaczyła nadzieja wyspy? Kto będzie mógł ją zasiedlić, skoro nie starczy miejsca dla wszystkich? Czy otwartość pozostanie otwartością a deklaracje demokratycznego społeczeństwa rozgrzewające nasze obywatelskie serca nadal pozostaną aktualne? Spektakl to eksperyment na własnej empatii.

 

Reżyseria oraz dramaturgia: Dorota Ogrodzka & zespół
Kreacja: Karolina Pluta, Iga Dzięgielewska, Wojtek Stępień, Tomasz Jagusztyn-Krynicki, Yuliya Dzichkouskaya, Sebastian Świąder, Jędrzej Fulara.
Muzyka: Magdalena Sowul

Przestrzeń i kostiumy: Kuba Drzastwa
Zdjęcia i wideo: Paweł Ogrodzki
Produkcja: Iga Dzięgielewska, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru
Obsługa techniczna: Tomasz Grabowski

 

Grupa LTS powstała z potrzeby tworzenia spektakli narzędziami pedagogiki teatru. Działania grupy są praktycznymi spotkaniami prowadzonymi w duchu pedagogiki teatru oraz działań performatywnych. Pierwszym spektaklem zrealizowanym przez grupę LTS była Empatia. Więcej o kolektywie tu.

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

Emilii Plater 31

(budynek byłego Gimnazjum im. Wojska Polskiego)

Link do MAPY z LUB/LABem