EN
Newsletter

Projekty

Scenariusze Przyszłości

2017-09-19

Jak młodzi ludzie myślą o pracy? Co się im z nią kojarzy?

Spełnienie, radość, wyzwania, motywacja czy raczej rutyna, trud, zależność, konieczność?

Jaką pracę chcieliby wykonywać kiedy już skończą szkołę?

Czy szkoła jest miejscem, żeby mierzyć się z tymi wyobrażeniami? Kiedy jest na to najlepszy czas, jakimi metodami to robić? Co oprócz istniejących rozwiązań można zrobić, żeby wesprzeć uczniów i uczennice w przejściu z edukacji do zatrudnienia?

 
 

Scenariusze Przyszłości to cykl 7 warsztatów pedagogiczno-teatralnych dla uczniów i uczennic szkół średnich wokół tematów związanych z PRACĄ i PRACOWANIEM.
Naszym celem jest stworzenie okazji do refleksyjnego myślenia o pracy, związanych z nią obawach, nadziejach i marzeniach. Warsztaty, które proponujemy to twórcze sytuacje, w trakcie których będziemy za pomocą metod teatralnych takich jak działanie z ciałem, głosem, przestrzenią, eksperymenty z językiem, ćwiczenia na wyobraźnie, grupowe improwizacje, niestandardowe sposoby pracy z tekstem mierzyć się z rożnymi pojęciami, które na co dzień wydają się nam oczywiste, a związane są właśnie z pracą. Podczas kolejnych warsztatów przyjrzymy się hasłom takim jak:  sukces, porażka, ryzyko, konkurencja, kooperacja, kariera, marzenia, czas wolny i inne.

Poprzez warsztaty chcemy wzmacniać w młodych ludziach poczucie własnej wartości, sprawczości i tym samym ułatwić im podejmowanie decyzji o przyszłym życiu zawodowym. Warsztaty zakończą akcje performatywne, które uczniowie zaprezentują sobie nawzajem, innym uczniom i uczennicom ze swojej szkoły lub w przestrzeni publicznej wokół szkoły. Całemu procesowi będzie towarzyszyła dokumentacja fotograficzna i filmowa.

 

Szukamy liceum ogólnokształcącego z Warszawy. Szukamy właściwie jednej klasy i otwartych nauczycieli, którzy chcą razem z nami przejść twórczy proces i podjąć wyzwanie poszerzania programu szkolnego o niestandardowe formy, których celem jest wspieranie i rozwój uczniów. Szukamy szkoły (klasy), która zaangażuje się w cały proces i zarezerwuje czas od końca września do końca stycznia na 7 warsztatów, z których każdy trwać będzie 90 min. Wszystkie warsztaty odbędą się na terenie szkoły, która zgłosi się do programu.

 
▸ Na zgłoszenia chętnych szkół czekamy do 19.09.2017.

▸ Udział w programie jest bezpłatny.

▸ Więcej informacji pod  linkiem: scenariusze przyszłości – oferta, oraz pod numerem 516 543 707 – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

▸ Zainteresowani nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy za pomocą formularza dostępnego pod tym linkiem: scenariusze przyszłości – zgłoszenia

▸ Skontaktujemy się z każdą szkołą, która się zgłosi. Po rozmowie wspólnie podejmiemy decyzję o dalszej współpracy.
 

Scenariusze Przyszłości odbywają się w ramach konkursu grantowego „TransferHUB: od edukacji do zatrudnienia”, który jest częścią projektu „TransferHUB – generowanie, wsparcie grantowe i inkubacja innowacji społecznych. Przejście z systemu edukacji do aktywności zawodowej”, który realizują: Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych w partnerstwie z PwC Sp. z o.o. oraz Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowanego z Funduszy Europejskich.
www.transferhub.pl.

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Racławicka 103/1

02-634 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

LUB/LAB

Lubelska 30/32

( IV klatka, II piętro, domofon: 1)

Link do MAPY z LUB/LABem