EN
Newsletter

Projekty

Ostry dyżur pedagogiczno-teatralny

Ostry dyżur powstał by wymieniać się wiedzą, inspiracjami i pomysłami na pracę pedagogiczno-teatralną. Ostry dyżur jest po to, żeby wspierać się nawzajem w wyzwaniach związanych z twórczą pracą z grupą, wypracowywać narzędzia i dzielić się refleksjami.

To cykl warsztatów, z których każdy będzie zamkniętą całością. W ciągu kolejnych spotkań będziemy przyglądać się różnym aspektom pracy nad spektaklem.

W sezonie wiosennym zaprosiliśmy na cykl: Zrób to sam – spektakl bez scenariusza
 
▸ Jak znaleźć temat?

Jak skorzystać z energii i doświadczeń grupy przy szukaniu tematu na wspólny spektakl. Jakie tematy do działania może przynieść uważna obserwacja miasta i przestrzeni publicznej?Jak szukać inspiracji i rozwijać pierwsze pojawiające się wątki. Podczas warsztatu skupimy się na narzędziach, które pomagają zbierać, porządkować i rozwijać pierwsze pomysły i zachęcają wszystkich uczestników działań do poszukiwań.
prowadzenie: Karolina Pluta

 
▸ Ciało i ruch w wersji minimum

Jak skorzystać z grawitacji w budowaniu sekwencji ruchowych? Co może opowiedzieć oddech? Co by było gdyby wyłączyć zmysł wzroku podczas improwizacji teatralnej? Podczas warsztatu zastanowimy się jak używając ciała i ruchu tworzyć fragmenty scenariusza spektaklu. Sprawdzimy czy, w jakich sytuacjach i dlaczego teatralana praca „na minimum” (ruchu, głosu, ekspresji) może przynieść ciekawe efekty.
prowadzenie: Aleksandra Antoniuk

 
▸ Partytura

Inspirując się tradycją eksperymentów z zapisem muzycznym w muzyce współczesnej, spróbujemy włączyć partyturę do pracy teatralnej. Umowne znaki, nieograniczona możliwość użycia, wielokrotne przetwarzanie. To wszystko sprawia, że partytura staje się świetnym narzędziem do tworzenia scen, akcji, performansów a także całych spektakli teatralnych bez odnoszenia się do wcześniej przygotowanego tekstu dramatycznego.
prowadzenie: Sebastian Świąder

 
▸ Wspólne dzieło

Kto ma grać główną rolę? Kto podejmuje ostateczne decyzje o kształcie przedstawienia? Jak wydobyć potencjał z grupy korzystając z różnych formy ekspresji. Podczas warsztatu zastanowimy się jak włączyć w proces powstawania spektaklu wszystkich uczestników działań bez względu na ich predyspozycje. Zajmiemy się określeniem roli prowadzącego. Przyjrzymy się obszarom odpowiedzialności, zastanowimy się kto za nie odpowiada i jak się nimi dzielić.
prowadzenie: Joanna Krukowska

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Racławicka 103/1

02-634 Warszawa

pedagodzyteatru@gmail.com

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

 98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

tel. 509 977 394

SIEDZIBA SPT:

LUB/LAB

Lubelska 30/32

( IV klatka, II piętro, domofon: 1)

Link do MAPY z LUB/LABem

Link do MAPY z LUB/LABem