Newsletter

Projekty

nieLETNI krytycy – Edycja 4

Po raz kolejny tworzymy radosną grupę badaczy, którzy będą regularnie działać na warsztatach i odwiedzać warszawskie teatry.

 
POSZUKUJEMY:

nieLETNICH, czyli nieobojętnych, pomiędzy 6. a 9. rokiem życia

KRYTYKÓW, czyli gotowych spróbować samodzielnego konstruowania i wyrażania opinii na temat obejrzanych spektakli

TEATRALNYCH, czyli lubiących wyprawy w światy nieznane

 

Podczas warsztatów głównie się bawimy, ale jednocześnie uczymy spotykać w różności, słuchać siebie nawzajem, decydować, dawać innym przestrzeń do wyrażania siebie.

Podczas wypraw badawczych sprawdzamy, jakie propozycje przygotowali dla najmłodszych widzów twórcy teatralni. Korzystając z doświadczeń warsztatowych, mamy szansę odnieść się do nich bardziej świadomie i samodzielnie.

Nasze wrażenia będziemy zbierać i rejestrować, aby móc dzielić się nimi z całym światem!

 
SPOTYKAMY SIĘ:

od października do grudnia

w każdy WTOREK w godz. 17:00 – 18:30

i raz w miesiącu (w niedziele) wspólnie wychodzimy do teatru

Zajęcia są nieodpłatne, ale uczestnicy ponoszą koszt comiesięcznego zakupu biletu do teatru (ok.30zł).
Jeśli jedyną przeszkodą w uczestnictwie Twojego dziecka w zajęciach jest bariera finansowa, prosimy o taką informację.

 
ZGŁOSZENIA:
pedagodzyteatru@gmail.com
nr tel: 601283924, 606200396
 
NAD GRUPĄ CZUWAJĄ:

Joanna Krukowska – pedagożka teatru, animatorka społeczno-kulturalna. Pracuje w Dziale Pedagogiki Teatru
w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego jako koordynatorka programu Lato w Teatrze. Członkini zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Założyła i prowadziła grupę teatralną na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, gdzie studiowała pedagogikę o specjalności Animacja Społeczno-Kulturalna. Studiuje podyplomowo Reżyserię Teatru Dzieci i Młodzieży w PWST we Wrocławiu. Wielokrotnie prowadziła warsztaty do spektakli, a także warsztaty dla edukatorów (m.in. w szkołach podczas objazdów spektaklu „Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana”). Jest tutorką w programie „Liderzy Teatroteki Szkolnej”. Pracowała długofalowo, prowadząc warsztaty w przedszkolach i szkołach, czy z rodzicami i dziećmi, z którymi m.in. przygotowywała performance w przestrzeni wystawy w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w ramach projektu „HACKING. Pisarze na wystawie”. W wolnych chwilach szyje na maszynie.

 

Dominika Szulc – animatorka, teatrolożka, pedagożka. Od 2012 r. specjalistka ds. edukacji w Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie programuje, koordynuje i prowadzi działania edukacyjne. Studiowała kulturoznawstwo (Uniwersytet Łódzki, specjalizacja teatrologiczna; Uniwersytet Warszawski, specjalizacja nimacja kultury), studiuje pedagogikę (APS im. Marii Grzegorzewskiej
w Warszawie, specjalizacja: opieka nad dzieckiem i wsparcie społeczne). Uczestniczyła w Szkolę Pedagogów Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Angażowała się i angażuje w wiele projektów teatralnych, edukacyjnych i animacyjnych. Znaczące momenty w pracy do tej pory to 1) zarażanie teatrem społeczności Lipia, niewielkiej wioski w okolicach Grójca 2) spotkania z „NIEletnimi krytykami teatralnymi”, grupą najmłodszych badaczy teatru w Warszawie. Zwolenniczka wszelkiego slow i poszukiwania alternatywnych sposobów edukacji. Najbardziej interesują ją szeroko pojmowane „instalacje społeczne” i kategoria nie-widza/nie-uczestnika.

 

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

ul. Mikołaja Reja 9

(budynek Teatru Ochoty w Warszawie)

Link do MAPY z LUB/LABem