Newsletter

Projekty

Kierunek Teatr! EDYCJA 3

to warsztaty i wspólna wizyta w teatrze. To zaproszenie do działania, które pozwala odkryć i zrozumieć współczesny teatr, a także zachęca do formułowania własnych opinii na jego temat.

 

Oferujemy dwa warsztaty pedagogiczno-teatralne w naszej siedzibie na Lubelskiej 30/32 (czas trwania każdego warsztatu to około 3 godzin zegarowych).
Kamienica przy Lubelskiej 30/32 to wyjątkowe miejsce, od kilkunastu lat mają tu swoje siedziby teatry alternatywne i organizacje pozarządowe działające dla rozwoju kultury, edukacji i sztuki.
Aktywnie działa tu m.in. Komuna//Warszawa, Studium Teatralne, Scena Lubelska, Stowarzyszenie Sztuka Nowa oraz Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. W kamienicy regularnie odbywają się teatralne premiery, koncerty, dyskusje, performance czy warsztaty zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych czy grup międzypokoleniowych. To miejsce, którego historię i filozofię warto poznać.

 

Pierwszy z warsztatów będzie dotyczył twórczej przestrzeni na Lubelskiej 30/32. Zastanowimy się co kryje się pod hasłem teatr alternatywny i czym różni się od teatru publicznego. Przyjrzymy się sposobowi działania grup związanych z Lubelską i prześledzimy najważniejsze wątki pojawiające się w ich twórczości.

 

Drugi warsztat będzie wprowadzeniem do spektaklu, przygotowanego przez jedną z grup działających przy Lubelskiej. Głównym akcentem tego warsztatu będą działania teatralne odwołujące się do tematu, formy, języka wybranego przedstawienia. W trakcie warsztatu będziemy wspólnie działać, użyjemy ciała i głosu, będziemy eksperymentować ze scenografią, tekstem i ruchem.
Wieczorem wspólnie obejrzymy spektakl.

 

Kierunek Teatr to propozycja dla liceów, techników i szkół zawodowych, bez względu na wcześniejsze doświadczenie teatralne. Do udziału w warsztatach nie potrzeba talentu aktorskiego, wystarczy otwarta głowa i chęci. Zachęcamy i bardzo nam zależy by w obu warsztatach brali udział również nauczyciele/nauczycielki (lub jeden nauczyciel/nauczycielka).

 

Warsztaty oferujemy za darmo. Bilet na spektakl w specjalnej cenie w zależności od spektaklu 15-20zł.
Terminy warsztatów oraz spektakle ustalimy indywidualnie z każdą szkołą, która zostanie wybrana do projektu.

 

 

Wydarzenie jest finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu „Centrum działań kulturalno-społecznych Lubelska 30/32 (L 30/32)”

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

Emilii Plater 31

(budynek byłego Gimnazjum im. Wojska Polskiego)

Link do MAPY z LUB/LABem