10.09, 18.00-20.00, Życzliwość / Butla z tlenem
ŻYCZLIWOŚĆ jest blisko troski, blisko otwartości, blisko poczucia, że mnie obchodzi więcej niż to, co w najbliższym moim otoczeniu. Życzę komuś/czemuś dobrze – mam dobre intencje, wysyłam dobre myśli, wykonuje gesty życzliwości. Podaję numer telefonu sąsiadce-seniorce, by zadzwoniła w razie potrzeby, zakładam maseczkę w przestrzeni publicznej w geście troski o innych i o siebie. Zmieniam nakładkę na zdjęcie profilowe w geście troski o ważne sprawy, mało widoczne grupy. Czy to wystarczy? Co to jest za moment kiedy zaczyna mnie obchodzić coś poza moja bańką? Co praktykujesz, by być otwartą/tym na innych? Jak ćwiczyć dobro? Jak praktykować troskę? Zapraszamy do laboratorium wytwarzania wspólnych praktyk życzliwości i troski.
Warsztat odbywa się online i zapraszamy do zapisów duety (dwie osoby przed jednym monitorem/kamerą)
Prowadzące: Aleksandra Antoniuk, Yuliya Dzichkouskaya
Termin: 10.09, godz. 18-20.
Cykl BUTLA Z TLENEM
Warsztaty teatralno-performatywne, skupione tematycznie wokół haseł rozpoznanych jako istotne dla tkanki społecznej oraz dla sztuki wartości m.in. empatia, solidarność, odwaga, gościnność, różnorodność.
Prowadzący i prowadzące zaproponują działania twórcze on i off-line pozwalające eksplorować te hasła w różnych formach, w kolektywnym działaniu.
Aleksandra Antoniuk (Ola Anto) – praktyczka ruchu i uważności, pedagożka teatru, animatorka kultury. Absolwentka Wydziału Pedagogicznego na Uniwersytecie Warszawskim i Instytutu Kultury Polskiej. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, kuratorka działań ruchowych (m.in. Contemplative Dance Practice, LABy taneczne) i ze społecznością (Pracownia Małego Teatru, Międzypokoleniowy Patrol Miejski). Praktykantka w brytyjskim teatrze New Vic Theatre w Newcastle-under-Lyme. Absolwentka programu kontakt improwizacji autorstwa Joerga Hassmana i Daniela Wernera w Tanzfabrik w Berlinie. Praktykuje współczesny masaż tajski i medytację. Aktualnie specjalistka ds. animacji kultury zaangażowana w działania aktywizujące i wspierające mieszkańców/nki Warszawskiego Bemowa w Bemowskim Centrum Kultury.
Yuliya Dzichkouskaya – peformerka, współtworzy Laboratorium Teatralno Społeczne (LTS), członkini Stowarzyszenia Pedagogów i Pedagożek Teatru, współzałożycielka kolektywu performatywnego SzurSure specjalizującego się w działaniach site-specific.Od 2019 współtworzy kolektyw Bliskość w Ruchu. Prowadzi warsztaty dla rodziców i dzieci. Od 2017 uczestniczy w projekcie Oddaj Ciężar. Od 7 lat zajmuje się improwizacją ruchową. Czerpie z improwizacji, partneringu, kontakt improwizacji, technik świadomościowych , tańca współczesnego.Skończyła kurs choreografii eksperymentalnej w Centrum w Ruchu w 2018. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w 2019.