Newsletter

Wydarzenia

Warsztaty „Detektor Mobbingu”

Stowarzyszenie Pedagogów i Pedagożek Teatru zaprasza na Forum Kultura Zgody – warsztaty i prezentacje na temat sposobów tworzenia kultury w zdrowych, zgodnych i sprzyjających warunkach uwzględniających potrzeby i wyzwania osób zaangażowanych w pracę. Podczas spotkania podzielimy się wnioskami i inspiracjami z realizowanego przez nas w tym roku projektu Consent w kulturze – narzędzia do budowania zgody.

Łączymy siły z Teatrem Ochoty, zapraszamy na wydarzenie, które będzie towarzyszyło gali wręczenia nagrody im. Haliny Machulskiej.

O warsztacie:

Jak rozpoznać sygnały mobbingu w instytucji, organizacji czy projekcie?

Co zrobić z tymi rozpoznaniami – zachować dla siebie, zapisać, zgłościć – a jeśli tak to komu i w jakiej formie?

Skąd wiadomo, że trudna, konfliktowa czy niewygodna sytuacja w pracy zawodowej to mobbing, a nie jakaś inna forma nadużycia?

Zapraszamy na warsztat, który pozwoli zrozumieć czym jest mobbing i da narzędzia do rozpoznawania tego zjawiska.

Przyjdź jeżeli: 

· pracujesz w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych realizujących projekty społeczne, artystyczne i edukacyjne

· chcesz rozwijać wspierającą kulturę pracy w swojej organizacji czy instytucji

· zależy ci na rozwianiu wątpliwości dotyczących zjawiska mobbingu

Prowadząca: Monika Klonowska

Doświadczenie zawodowe zdobyła m. in. w Process Oriented Psychology Institute w Szwajcarii, uczestnicząc w szkoleniach i stażach z zakresu dynamiki grup, komunikacji i rozwiązywania konfliktów międzykulturowych. Od 1990 roku zajmuje się działalnością szkoleniową i doradczą, prowadzi firmę szkoleniową, w ramach której tworzy i realizuje szkolenia m.in. z zakresu: Autoprezentacja i wystąpienia publiczne, Komunikacja, komunikacja niewerbalna, Negocjacje, Trening asertywności, Rozwiązywanie konfliktów, Mediacje w organizacji, Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji, Radzenie sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym, Kierowanie zespołem/ rozwój umiejętności liderskich, Motywowanie pracowników, Coaching pracowników, Trening dla trenerów.Od 1998 roku prowadzi własną firmę szkoleniową, organizującą szkolenia/ treningi dla kadry menedżerskiej oraz pracowników firm i instytucji.Jest ekspertką w projekcie Nowoczesny Uniwersytet: Program Doskonalenia Metod Nauczania Nauczycieli Akademickich Uniwersytetu Warszawskiego. Współautorka projektu Antymobbing i Antydyskryminacja, autorka blogu na temat etyki w biznesie i dobrych praktyk w zarządzaniu – www.mobbingidyskryminacja.pl. Doradca CSR (Corporate Social Responsibility) na liście PARP, prowadzi audyty i doradztwo, dotyczące metod zarządzania, kultur organizacyjnych, wspiera menedżerów w okresach zmian. Pracuje nad rozwiązywaniem problemów w zespołach przy wykorzystaniu procesu grupowego.Współautorka szkoleń e-learningowych z zakresu rozwiązywania konfliktów, przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji. Mediator, członek zewnętrzny komisji antymobbingowych. Prowadzi szkolenia dla grup menedżerów i zespołów pracowniczych z zakresu etyki w biznesie, przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji.

Kiedy? 23 listopada, godz. 16:00-18:00

Gdzie? Teatr Ochoty ul. Reja 9

Koszt? 20zł, link do zakupu biletów: https://goout.net/…/detektor-mobbingu-warsztaty/nyhcb/

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/8Fa1GhibasrWZANw5

Instytucje partnerskie:

Teatr Ochoty, Warszawskie Obserwatorium Kultury

Projekt Consent w kulturze – narzędzia do budowania zgody jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.