W ramach projektu TEATR SPOŁECZNY zapraszamy na dwa cykle warsztatów online, bazujących na tematach i obszarach poruszanych w spektaklach prezentowanych w projekcie. Pierwszy cykl warsztatów pt. Wyspa/Empatia – Laboratorium wyobraźni to próba zmierzenia się z tematyką wyobraźni jako siłą do zmian, siłą polityczną. To również próba zmierzenia się z odwagą do wyobrażania, szczególnie teraz, naszego działania, które może podpowiadać rozwiązania i możliwości empatycznego funkcjonowania w społeczeństwie.
Warsztaty kierowane są do osób 16+. Chęć udziału w warsztatach można zgłaszać za pomocą formularza.
Performans empatyczny w czasach zarazy
W momencie kryzysowym wartością szczególnie istotną jest solidarność, a postawą empatia. Jak jednak wyobrazić sobie sytuację inną niż swoja? Jak wychylić się poza swój świat, gdy wokół wszystko się zmienia i z trudem potrafimy zadbać o siebie?
Warsztaty są zaproszeniem do uruchamiania wyobraźni i spotkania z Innym, które – jak wierzymy – może każdemu i każdej z nas dodać otuchy, poczucia sprawczości i inspiracji.
Prowadzenie: Dorota Ogrodzka, Iga Dzięgielewska
Czas trwania ok 1.5 – 2 h.
Krajobraz izolacji. Krajobraz niewidocznych miejsc
Jeśli nie możemy się swobodnie przemieszczać, jeśli sytuacja jest niepewna, jeśli nie możemy zobaczyć przeciwnika i zaplanować najlepszej strategii przetrwania, trzeba odwołać się do siły wyobraźni.
Podczas warsztatów będziemy testować siłę naszej wyobraźni, wyobrażać sobie krajobrazy, które dają nam energię, które nam sprzyjają. Spróbujemy je przywołać tylko za pomocą dźwięków.
Prowadzenie: Karolina Pluta i Yulia Dzichkouskaya.
Czas trwania ok 1.5 – 2 h.
23.04, UWAGA!!! godz. 16.00
Jesteśmy razem, niezależnie, od tego, że nagle sprawy przybrały ten sam obrót, izolacja, dwa metry odległości, nieufność, strach, lęk, napięcie.
Spotkamy się on-line – audio i video, wróćmy do różnorodności, do poznawania, do współ – przeżywania. Wymienimy się historiami.
Warsztat dedykowany wszystkim, którzy tęsknią, którzy marzą, czują się zagubieni, mają potrzebę działania i kontaktu z drugim, innym człowiekiem.
Prowadzenie: Dorota Ogrodzka, Tomek J Krynicki
Czas trwania ok 1.5 – 2 h.
Zostań szamanem/ką online
Czy łatwiej jest nam wyrażać się incognito, twarzą w twarz, a może w ciszy? Jak na nowo odkryć miejsca, przedmioty w mieszkaniu lub domu, który jest Twoją codziennością? Będziemy badać możliwości ekspresji w oparciu o wzrok, słuch i szósty zmysł.
Prowadzenie: Katarzyna Pawlak, Wojciech Stępień
Czas trwania ok 1.5 – 2 h.
Warsztaty są autonomicznymi działaniami/spotkaniami, zatem nie trzeba planować udziału we wszystkich warsztatach, choć oczywiście do tego zachęcamy:)
Wydarzenie jest finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu Teatr Społeczny w Warszawie 2020.