Newsletter

Wydarzenia

Szkoła Pracowni Małego Teatru / Warsztaty otwarte / Reżyseria ulotnych działań. W poszukiwaniu finisażu podwórkowych projektów społeczno-artystycznych.

Pracownia Małego Teatru to doświadczenie pracy z delikatną materią. Wizyty na podwórkach, zaproszenie do spotkania i działania, spontaniczne sytuacje, większe i mniejsze znajomości. Wlatujemy tam, gdzie się nas nikt nie spodziewa i wciągamy w wir wydarzeń, które wszystkich zaskakują. Każdy taki proces ma swoje zakończenie. Coś budujemy, na coś czekamy, dążymy do jakiegoś celu. Każdy teatr, nawet najmniejszy, czeka na nową premierę i wielki finał. Jak pogodzić ulotne działania podwórkowe z chęcią budowania widowiskowych finałów? Jak skumulować artystyczną energię, pogodzić ją ze społeczną rzeczywistością i potrzebami grupy, z którą spotykamy w działaniach podwórkowych? Przyjrzymy się doświadczeniu Pracowni Małego Teatru, zaczerpniemy inspiracji z podobnych praktyk na świecie, poszukamy wspólnych rozwiązań.

 

Prowadzenie: Sebastian Świąder
Pedagog teatru, animator kultury, muzyk, performer, reżyser. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek Zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym inicjuje i współtworzy wiele projektów pedagogiczno-teatralnych w instytucjach kultury i teatrach (m.in. we współpracy z Instytutem Teatralnym, TR Warszawa, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Pinokio w Łodzi, Teatrem BAJ w Warszawie).
Projektuje i prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów.
Współpracował z reżyserami przy realizacji spektakli: “Mapa i terytorium” (reż. E. Marciniak, Teatr Wybrzeże 2016), „Odys” (reż. E. Marciniak, Teatr Polski w Poznaniu, 2018), „Chodzi o to” (reż. A. Morawska-Rubczak, Teatr Kochanowskiego w Opolu, 2018), „27 Grudnia” (reż. J. Skrzywanek, Teatr Polski w Poznaniu, 2018),
Członek zespołu muzycznego UGLA.
Stypendysta Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego w 2015 roku.

 

Termin:
13 sierpnia 2020 r.
godz. 16.00
Czas trwania: 2 godziny
Limit miejsc: 15

Spotykanie odbędzie się na platformie ZOOM. Link do spotkania zostanie wysłany wraz z potwierdzeniem udziału w warsztatach.

Zapisy za pomocą FORMULARZA

 

 

Warsztaty w ramach Szkoły Pracowni Małego Teatru przeznaczone są dla studentów, nauczycieli, instruktorów, pracowników domów kultury, teatrów, przedstawicieli rad osiedli, wspólnot mieszkaniowych, animatorów i pedagogów oraz wszystkich osób zawodowo działających w terenie. Warsztaty pełnią funkcję kompleksowych szkoleń dla osób, które chciałyby pogłębić swoje dotychczasowe działania w terenie o język pedagogiki teatru.

 

Warsztaty otwarte on-line w ramach Szkoły Pracowni Małego Teatru 2020. Cykl spotkań warsztatowych wokół idei, tematów, inspiracji, z których czerpiemy pomysły do pracy pedagogiczno-teatralnej na podwórkach. Otwarte warsztaty będą prowadzone on-line przez specjalistów danej dziedziny (np. scenograf, dramaturg, psycholog, reżyser, choreografka, animator sąsiedzki, streetworker, zwiększanie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami) oraz pedagogów/pedagożki teatru.

Warsztaty zakończą się przygotowaniem wstępnych koncepcji i pomysłów na kolejną edycję Pracowni Małego Teatru.

Projekt Szkoła Pracowni Małego Teatru realizowany jest z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej o Pracowni Małego TeatruSzkole Pracowni Małego Teatru w zakładkach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

Emilii Plater 31

(budynek byłego Gimnazjum im. Wojska Polskiego)

Link do MAPY z LUB/LABem