Newsletter

Wydarzenia

Manufaktura songów / Niezapomniane – historie o kobietach

Historie przetrwały w pieśniach.
Muzyka pomagała przechować ważne dla danej społeczności opowieści, stała się źródłem pamięci o jej bohaterkach i bohaterach. Dlatego świat potrzebuje osób, które skrupulatnie zbierają wiedzę i wspomnienia, wplatają je w muzyczne dzieło, aby pomóc im przetrwać w nurcie czasu.
Zapraszamy do otwartej manufaktury pieśni, w której przyjrzymy się życiorysom ważnych postaci kobiecych i wspólnymi siłami spróbujemy przekształcić je w różnorakie, muzyczne formy: hymny, melorecytacje, songi, pieśni.
Popracujemy metodami kreatywnego pisania i wspólnie przyglądając się wielu narzędziom i technikom muzycznym, opracujemy dźwiękowo-tekstowe miniatury.

 

Warsztat odbędzie się równocześnie na żywo i w sieci.
Można w bezpiecznych warunkach dołączyć do pracy w jednej przestrzeni z prowadzącymi, albo spotkać się z nami online za pośrednictwem komunikatora ZOOM.

 

Na warsztaty zapraszamy wszystkich, bez względu na doświadczenie czy wykształcenie muzyczne.
Materiał zebrany i zarejestrowany podczas pracy stanie się częścią performatywnej wystawy
NIEZAPOMNIANE – historie o kobietach
Zapisy za pomocą formularza.

Link do spotkanie zastanie podesłany wraz z potwierdzeniem udziału w warsztatach.

 

Miejsce:
Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, SZKOŁA, ul. Emilii Plater 31, Warszawa
oraz
Platforma ZOOM
Data i godzina: 23.10, 18:00-21:00
prowadzenie: Alicja Brudło, Sebastian Świąder

 

Alicja Brudło
Artystka teatralna i performance, wokalistka, menedżerka i animatorka kultury. Członkini zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Absolwentka kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW, stypendystka na wydziale teatrologii Freie Universität w Berlinie. Uczestniczka Szkoły Pedagogów Teatru oraz Innej Szkoły Teatralnej Teatru Węgajty, ukończyła Akademię Teatru Alternatywnego i Dramową Akademię Wolontariacką. Członkini Kolektywu Polka i zespołu muzycznego Tarapaty, związana z Teatrem Ochoty i Teatrem Soho. Wieloletnia współtwórczyni Teatru Paragraf-2 oraz Performerii Warszawa. Artystycznie i pedagogicznie działa na scenie i w przestrzeni publicznej, łącząc doświadczenie miejsca oraz historii z narzędziami teatralnymi i sztuką współczesną.

 

 

Sebastian Świąder
Pedagog teatru, animator kultury, muzyk, performer, reżyser. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz specjalizacji Animacja Kultury. Członek Zarządu Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z którym inicjuje i współtworzy wiele projektów pedagogiczno-teatralnych w instytucjach kultury i teatrach (m.in. we współpracy z Instytutem Teatralnym, TR Warszawa, Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Pinokio w Łodzi, Teatrem BAJ w Warszawie). Projektuje i prowadzi warsztaty teatralne, muzyczne i performatywne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów. Współpracował z reżyserami przy realizacji spektakli: “Mapa i terytorium” (reż. E. Marciniak, Teatr Wybrzeże 2016), „Odys” (reż. E. Marciniak, Teatr Polski w Poznaniu, 2018), „Chodzi o to” (reż. A. Morawska-Rubczak, Teatr Kochanowskiego w Opolu, 2018), „27 Grudnia” (reż. J. Skrzywanek, Teatr Polski w Poznaniu, 2018),
Członek zespołu muzycznego UGLA. Stypendysta Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego w 2015 roku.

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”

Partnerzy:

Mecenat:

Współpraca:

Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Argentyńska 5a/10,

03-952 Warszawa

tel. 669 254 225

pedagodzyteatru@gmail.com

 

NIP 521 358 2589

numer KRS  0000355169

regon  142611162

konto  BZ BWK S.A

98 1090 1694 0000 0001 1493 6705

SIEDZIBA SPT:

Emilii Plater 31

(budynek byłego Gimnazjum im. Wojska Polskiego)

Link do MAPY z LUB/LABem